V našem e-shopu prodáváme ložiska Durbal
Výrobní linka Durbal

V roce 1938 přišel amatérský pilot původem z Berlína, Woflgang Schlegel, s odvážnou myšlenkou vytvořit dokonalé produkty pro tehdejší letecký průmysl, a stál tak u zrodu společnosti, která nesla jeho jméno: SCHLEGEL Luftfahrtgeräte. Vynalezl kyvné oko s integrovaným naklápěcím kuličkovým ložiskem pro ovládací táhla letadel.

Začátkem roku 1979 došlo v podniku k přerozdělení. Vznikla nová společnost s názvem DURBAL GmbH & Co. KG. V následující letech se stala značka DURBAL synonymem pro kvalitu, spolehlivost a preciznost ve stojírenství všude tam, kde dochází k vyklápění, naklápění a otáčení kyvných ok. Od té doby se změnilo mnohé, od roku 2014 patří DURBAL do skupiny Nadella Group, avšak jejich produkty jsou stále vyráběny v Německu v městě Öhringen. Můžeme tedy říci, že DURBAL se věnuje výrobě kyvných okkloubových ložisek přes 80 let. Jak již bylo zmíněno, původně si jejich produkty našly své využití v aviatice, ale nyní znamená značka DURBAL nejvyšší kvalitu, spolehlivost a preciznost v segmentu kyvných ok.

Kyvná oka značky Durbal

Společnosti DURBAL také záleží na životním prostředí. Udržitelnost pro ně není jen prázdným slovem. Jejich práce vychází z rodinné tradice, ale také ze společenské odpovědnosti (ISO 14001:2004), což je možné jen díky kontinuální snaze o zlepšení kvality produktů, výrobních procesů a také snaze o redukci a úplnou eliminaci znečišťování životního prostředí ve spolupráci se zákazníky a dodavateli.

Naše společnost Korbel - ložiska, s. r. o. je hrdá na to, že je autorizovaným distributorem ložisek společnosti Durbal pro řady Premium a Classic.

Durbal Classic Line

DURBAL® Classic Line

Bezúdržbová kyvná oka s technologií DURBAL-Glide typu BEM, BEF, EM a EF.

Bezúdržbová kyvná oka této řady se nejčastěji využívají v oblastech, kde dochází k naklápění, vyklápění a otáčení pod malým úhlem a v nízkých rychlostech. Jejich hlavní přednost je vysoká zatížitelnost a také je možné využít pro nárazové zatížení.

Domazávací kyvná oka typu BEMN, BEFN, EMN a EFN.

Údržbová kyvná oka jsou nejčastěji využívána v prostředí se střídavým zatížením a lze je také využít v prostředí rázového zatížení.

Bezúdržbová kloubová ložiska pro vysokou zátěž s technologií DURBAL-Glide typu GLK, GLKS, GLE, GLG.

Ložiska tohoto typu najdou nejčastěji využití v odvětvích, kde dochází k naklápění, vyklápění a otáčení pod malým úhlem a v nízkých rychlostech. Jejich hlavní přednost je vysoká zatížitelnost a také je možné využít pro nárazové zatížení.

Durbal Premium Line

DURBAL® Premium Line

Kyvná oka pro vysokou zátěž s integrovaným válečkovým ložiskem typu BRTM, BRTF.

Tato řada je nejčastěji využívaná v oblastech, kde dochází k vyklápění pod velkým úhlem nebo k rotačním pohybům ve vysoké rychlosti a se značným zatížením. V porovnání s kyvnými oky a kloubovými ložisky s integrovanými kuličkovými ložisky zvládnou tyto kyvná oka větší zatížení.

Kyvná oka pro vysokou zátěž s integrovaným naklápěcím kuličkovým ložiskem typu BRM, BRF, PM, PF.

Tato řada je obzvláště vhodná pro odvětví, kde dochází k naklápění a rotaci pod velkým úhlem ve vysokých rychlostech s nízkým až středním zatížením. K největším výhodám patří nízké tření a  ochrana proti penetraci hrubými nečistotami pomocí krytek na obou stranách ložiska.

Ke stažení: Certifikát ISO 9001 Durbal

Ke stažení: Certifikát ISO 14001 Durbal

Katalog Durbal (PDF, 4,6 MB)

Oficiální stránka:

V našem e-shopu prodáváme ložiska Durbal
Hledat
Zpět Zavřít

E-shop

Zpět Zavřít

Podle značky